phasellus:

WHEN YOURE DRAIWNNG AND EVEYRTHING IS COMING OUT THE WAy YO U LIKE

image

noodle2thedoodle asked:
If you were my girlfriend you will probably learn an uncomfortable amount of information about ninja turtles and pizza will probably be involved also pugs

Bby you can fill my ear with all the turtle lovin you want

mydogsnokes:

i’ll take my chance with aliens before i mess w/ whatever is at the bottom of the ocean

based-shenron:


Never forget
Anonymous asked:
I.... I've never had stuffed crust. B-but if you think our relationship is ready for that.

It’s your first time? Well… bby… if you want… I would love to be your first time..

peachpae asked:
If you were my girlfriend, I'd hold your hands the whole time (well except when eating/going to the toilet that is XD ).

S’kay. I can feed ya ;3 we can also be toilet buddies lol \(°O°\)

@peachpae

Anonymous asked:
If you were my Girlfriend, we'd eat pizza in bed

Can we have stuffed crust pizza? I love stuffed crust pizza ;——;

lebanesesqueeze:

mysoulhasgrowndeep-liketherivers:

postracialcomments:

fatgirlopinions:

sapphirelillies:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

THIS IS SOME GRADE-A BULLSHIT. GRAPES COST TYPICALLY $2-$3 A POUND, SO THAT LOOKS LIKE ABOUT $6 WORTH OF GRAPES, PINEAPPLES ARE ABOUT $3-$5 DEPENDING ON THE TIME OF YEAR, RASBERRIES COST ABOUT $3 A CONTAINER, PLUS THE NUTS WHICH WERE A $1, AND THE DRINK PROB COST $2.Now, lets do some math…………… 6+3+3+1+2=15.
Morons. Try again. 

Ummmm food does not cost the same across the US and stop using ableist slurs jfc

^^^^

Acting like 15 dollars ain’t a lot I can eat fast food for like 3 days on $15

I’ve survived off of 15 dollars on fast food for two weeks not because I wanted to, I fucking had to.


I don’t know man. $32 dollars is a lot of money for the fruits you bought. I understand that fast food is cheaper and shit but this looks like someone who didn’t do research at all. If you did, my mistake.When it comes to buying fruit and veggies there are four things you should look for.1. A farmers market.2. A non american market.3. 99 cent stores.4. Your own garden.Farmers market is full of people selling fresh and delicious fruits and veggies at a cheap price! Not to mention most of it is in season! With about 10 dollars you could have bought double of what you got. Sadly you have to keep a good eye for this because most Farmers markets aren’t year round.Non-american stores have cheap fruits and veggies as well. Such as indian markets, hispanic markets and asian markets. Most american markets over charge their customers for a small amount of stuff and let’s be honest. No one likes that.Most people think that because it’s a 99 cent store the food wont be good but that is actually false. That just depends on the store you go. The one I go to is well kept and clean. Fruits and veggies are always in good condition and I never have a problem.And finally your own garden. You don’t need a backyard to have your own garden. You can grow tomatoes,  strawberries,  potatoes,  hot peppers, etc. Etc. Inside your home. They do require a bit of effort but the wait will be worth it.You need to actually do research for this kind of stuff and not to be rude, Tumblr really lacks the ability to do that. If you want junk food that’s cool but I’m just doing this post to show others that it is false when one says it’s expensive to buy veggies and fruits and if you don’t have a lot of money it is still possible to get your hands on juicy stuff!
brakken:

conquer yourself

shouldnt:

We’ve officially reached that annoying time of year where it’s sweater weather in the morning, but by midday you die from a heatstroke.